صعود ,خانتنگری ,وبلاگ ,سایر ,کوهنوردان ,گروه ,سایر کوهنوردان ,برنامه ریزی ,برون مرزی ,مورد علاقه ,وبلاگ باشگاه

همه ساله کوهنوردان زیادی برای صعود به قلل مورد علاقه خود برنامه ریزی و اقدام می کنند . صعود به قله ها مستلزم برنامه ریزی دقیق و مدیریت زمان و تامین هزینه های سفر می باشد که بسته به شرایط فنی و جغرافیائی قله ها متغیر هستند .

بر و بچه های باشگاه آلپ تبریز از دو سه سال قبل برنامه ریزی بسیار خوبی را برای اجرای یک صعود برون مرزی داشتند و تا آنجائیکه بنده از طریق وبلاگ ایشان در جریان کارهایشان قرار می گرفتم صعودهای مقدماتی زیادی را اجرا کردند مثل شب مانی زمستانی در قله کمال و سبلان و صعود زمستانی دماوند که پارسال اجرا شد ، سپس نفرات برجسته گروه را انتخاب و تیم برون مرزی را تشکیل دادند و بالاخره بعد از طی مراحل متعدد در تابستان امسال راه صعود به قله 7010 متری خانتنگری را در پیش گرفتند . حرکت منسجمی که از چند سال قبل کمتر از سوی گروههای کوهنوردی تبریز شاهد آن بودیم  البته صعودهای انفرادی زیادی انجام شده بود  . تیم آلپ به سرپرستی آقای رضا طراحی که قبلا افتخار همنوردی با ایشان را داشتم به منطقه خانتنگری عزیمت نموده ولی متاسفانه بعلت نا مساعد بودن هوا و علیرغم تلاش تحسین بر انگیز نتوانستند به قله خانتنگری صعود کنند و از چند صد متری قله برگشتند کما اینکه گروههای بین المللی دیگر از همان ابتدا و از بیس کمپ از صعود خود انصراف داده بودند ولی بچه های گروه آلپ با غیرت و اراده فوق العاده بالای خود موفق شدند به ارتفاعات بالا دست صعود کنند .

در اینجا ضمن تبریک به تک تک اعضاء تیم صعود کننده به ویژه استاد بزرگوار جناب آقای رضا طراحی لازم است که چند نکته را بررسی کنیم :

1-هدف درج انتقاد نیست بلکه ارائه سوالات ذهنی است که وقتی جواب مناسبی برای آن پیدا نمی شود تبدیل به انتقاد می شود .

2-در وبلاگ باشگاه درج شده که تیم علیرغم انصراف سایر گروهها در شرایط بد جوی به صعود خود ادامه داده و نهایتا از چند صد متری قله باز گشتند . وقتی که همه گروهها از صعود انصراف می دهند و فقط گروه ایرانی صعود خود را ادامه می دهند نوعی تضاد در کوهنوردی ایجاد می شود : یا گروه ما اشتباه می کند که به صعود خود ادامه می دهد یا همه گروههای دیگر اشتباه می کنند که منصرف می شوند . اینکار قبلا از سوی سایر کوهنوردان سرشناس ایرانی نیز در صعودهای برون مرزی مشاهده شده بود که من چند نمونه را بیاد دارم . ضمنا پیام  تبریک مدیریت گروه به تیم صعود کننده در وبلاگ باشگاه درج ولی بعدا از وبلاگ حذف شده است شاید بدلیل اختلالات بلاگفا باشد .

3-انتظار می رود حداقل یک گزارش مختصری از نحوه صعود و چند عکس از اعضاء تیم در حال صعود به قله و خلاصه ای از سفرنامه خانتنگری را در وبلاگ قرار دهند تا همگان در جریان کار گرفته و از تجربیات بدست آمده استفاده کنند . همانطور که گزارشات پارسال صعود به سبلان و دماوند در وبلاگ درج شد و اینبار حیف است که صعود به این مهمی بدست فراموشی سپرده شود .

4-با مطالعه اخبار سایر کوهنوردان و افتخارآفرینان کشورمان در سایت فدراسیون کوهنوردی و سایر منابع خبری به این نتیجه رسیدم که چند روز قبل و چند روز بعد از انصراف تیم آلپ بخاطر شرایط بد جوی ، سایر کوهنوردان موفق به فتح قله خانتنگری شدند که این امر باعث تعجب بنده گردید .

5-علت اینکه با تاخیر چند ماهه اقدام به درج این پست کردم خواستم که شاید با گذشت زمان تغییری در طرز فکرم ایجاد شود که متاسفانه نشد .

در هر صورت آرزوی قلبی و درونی اینست که ایرانی نام ایران را در جهان به نحو شایسته ای طنین انداز کند چه در عرصه علم چه در عرصه اقتصاد و یا سیاست و چه در رشته مورد علاقه مان کوهنوردی . به امید صعودهای پر افتخار به قلل مرتفع جهان توسط کوهنوردان با استعداد و توانمند کشور عزیزمان ایران .

منبع اصلی مطلب : سهند توپراقی
برچسب ها : صعود ,خانتنگری ,وبلاگ ,سایر ,کوهنوردان ,گروه ,سایر کوهنوردان ,برنامه ریزی ,برون مرزی ,مورد علاقه ,وبلاگ باشگاه
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : تلاش باشگاه آلپ برای صعود به قله خانتنگری